/ / / Çocuk Kitapları: Üç Silahşörler
DefneOngunMuminoglu

Çocuk Kitapları: Üç Silahşörler

15.03.2016 |
Çocuk Kitapları: Üç Silahşörler

“Burcu ve Berk ile...” serisi yazarı, Çocuk Kitapları Uzmanı Defne Ongun Müminoğlu; dokuz yaş ve üzerindeki bızdıklar için güzel bir çocuk klasiği “Üç Silahşörler”i tanıtıyor.  

Hikâye 1625 senesinde Fransa’da geçiyor. Gaskonyalı D’Artagnan, Kral XIII. Louis için savaşan silahşörlerden biri olabilmek amacıyla Paris’e gider. Altında kemikleri sayılabilecek kadar zayıf atı, üzerinde birbiriyle ilgisi olmayan parçalardan birleştirilerek yapılmış bir kıyafet ile herkesin ilgisini çekiyordu.  

Paris’e geldiğinde ilk işi silahşörlerin komutanı Bay de Treville ile tanışmak olacaktı. Aslında Bay de Treville’e babasının verdiği mektubu iletecekti ama maalesef onu da çaldırmıştı. D’Artagnan’ın babası ile komutan tanışıyordu, hem de çocukluklarından itibaren.

D’Artagnan bu esnada son derece yanlış bir şekilde komutanın en güvendiği üç silahşör Athos, Portos ve Aramis ile tanıştı. Üstelik her birinden düello daveti alarak!

Ancak ters bir şekilde başlayan bu tanışma, D’Artagnan’ın Athos, Portos ve Aramis’e sataşanlara karşı savaşması, bu savaş esnasında gücünü ve kılıç kullanma becerisini göstermesiyle bir dostluğa dönüştü.

Kısa zamanda herkes D’Artagnan’ın ününü duydu. O kadar ki kralın kendisi bile onunla tanışmak istedi.

Böylece hayatı birden bire değişen D’Artagnan, Athos, Portos ve Aramis ile tam bir ekip olmuştu.

Kitabın devamında bu dört silahşörün başından geçen maceraları okuyoruz. Birlikte ne kadar kuvvetli olabildiklerini, birbirlerine nasıl da bağlı olduklarını görüyoruz. Gerçek dostluğun tanımı açısından kitapta çok güzel örneklemeler var...  

Keyifli okumalar!

Yaş grubu: 9+ yaş
Yazar        : Alexandre Dumas
Yayınevi   : Arkadaş Çocuk

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.