/ / / Çocuk Kitapları: Oliver Twist
DefneOngunMuminoglu

Çocuk Kitapları: Oliver Twist

20.03.2016 |
Çocuk Kitapları: Oliver Twist

“Burcu ve Berk ile...” serisi yazarı, Çocuk Kitapları Uzmanı Defne Ongun Müminoğlu, çocuk klasikleri denildiğinde bahsedilmemesi mümkün olmayan Oliver Twist hakkında bilgiler verdi.

Dokuz yaş ve üzerindeki bızdıklar için klasiklerin kısa versiyonlarından faydalanmanızı öneririm. Zaman ilerledikçe, okuma hızları arttıkça daha kalın, daha içeriği yoğun kitaplara geçebilirsiniz.

Stepping Stones tarafından çıkarılan Oliver Twist, 95 sayfa. Kolay okunur bir kitap.

Oliver Twist bir çocuk bakım evinde kalmaktadır. Babasının kim olduğunu kimse bilmemektedir. Annesi ise sokakta aç ve hasta bir şekilde bulunmuş, sosyal kurumlar tarafından sahip çıkılmıştır. Ancak Oliver’ı doğururken ölmüştür.

Yalnız kalan bu minik bebeğe yetimhaneden Mr. Bumble sahip çıkmıştır. Mr. Bumble ne kadar çok çocuğa bakarsa, devletten o kadar para almaktadır. Yani çocuklara sahip çıkma nedeni onları sevmesinden değildir. Hatta kendine daha fazla para kalması için çocuklara çok az yiyecek vermektedir.

Oliver Twist bir gün açlıktan biraz daha yiyecek istediğinde Mr. Bumble o kadar kızar ki Oliver’ı en az kendi kadar kötü kalpli olan Mr. Sowerberry’nin yanına işe verir.

İşte bu noktada Oliver Twist kaçmaya karar verir.

Bu kaçışı takiben başına iyisiyle, kötüsüyle pek çok şey gelir. Bizler kitabı okurken bu sevimli kahramanın yaşadığı maceraları heyecan ve umutla takip ediyoruz.

Oliver Twist’in bu kaçışla ailesi hakkında bilgi ediniyor olması minikleri kitaba bağlayıcı nokta belki de.
Üzücü gibi dursa da aslında hem heyecanlı, hem umut dolu bir kitap.

Keyifli okumalar!

Yaş grubu: 9+ yaş
Yazar        : Charles Dickens
Yayınevi   : Stepping Stones - Random House (www.randomhouse.com/kids)
Dili            : İngilizce

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.