/ / Çocuğunuzla iletişiminizi artırabileceğiniz 10 farklı aktivite!
anneyseneditor

Çocuğunuzla iletişiminizi artırabileceğiniz 10 farklı aktivite!

29.08.2016 |
Çocuğunuzla iletişiminizi artırabileceğiniz 10 farklı aktivite!

Çocuğunuzu daha yakından tanımak, onunla keyifli vakit geçirmek ve etkin iletişim kurmak için birbirinden farklı pek çok etkinlik yapabilirsiniz.

ERA Kolejleri PDR Bölüm Koordinatörü Uzman Psikolog Aslı Kanizi, çocuğunuzun dünyasına konuk olmanızı ve karşılıklı empati kurmanızı sağlayacak birbirinden neşeli ve yararlı 10 etkinlik önerisinde bulundu.

1. Mutfakta çocuğunuzla birlikte yapacağınız etkinlikler en keyifli etkinliklerdendir. Çocuğunuzun sevdiği yiyecekleri eğlence ve drama katarak birlikte hazırlamak için haydi mutfağa!


2. Çocuğunuzla birlikte keşifler yapmak çok heyecanlıdır! Birlikte deniz kenarına yerleştirilmiş teleskoplarla gökyüzünü keşfedebilirsiniz. Bu gibi keşifler çocuğunuzun farklı alanlara da ilgisini ortaya çıkarabilir. Astronomi ve edebiyat gibi…


3. Deniz, kum ve sahil aktiviteleri sayesinde hem birlikte harika zaman geçirir, hem de kendi çocukluğunuza dönersiniz. Kumdan kale yapmayalı kaç yıl oldu, hiç düşündünüz mü? Suyun kaleleri alıp götürmemesi için kale alanını taşlarla çevreleyin, kalelerin üstünü ve çevresini deniz kabuklarıyla süsleyin.


4. Çocuğunuzun doğayı korumayı öğrenmesi için bir şeyler yapmak mı istiyorsunuz? O halde, yediğiniz meyvelerin çekirdeklerini toplayıp toprağa ekmeyi denemek ister misiniz? Belki önünüzdeki yıl bir meyve ağacınız olur!


5. Hiç çizgi film karakteri oldunuz mu? Bunu yüz boyama aktivitesi ile gerçekleştirebilirsiniz. İzin verin çocuğunuz kostümünüzü hazırlasın, yüzünüzü boyasın. Çocuğunuz böylelikle oyun geliştirme gibi becerilerini de geliştirebilecektir.


6. Teknolojik aletleri birlikte zaman geçirmek için kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz filmleri birlikte izleyebilir, sevdiğiniz müzikleri çalarak birlikte dans edebilirsiniz. Uzun zamandır dans etmemiştiniz değil mi? Bu çocuğunuz için de sizin için de harika bir etkinlik olacak.


7. Z kuşağından çocuğunuzun hem iç dünyasına girebilmek hem de onu tehliklerden korumak için en sevdiği oyun karakterini öğrenin, onunla birlikte bilgisayar  oyunları oynayın!  


8. Legolar sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de heyecan verici değil mi sizce? Hem sizin hem de çocuğunuzun hayal gücünü 3 boyutlu dünyaya birlikte taşıyabilirsiniz. İsterseniz gökdelenler, isterseniz ağaçlar ve bitkiler, isterseniz farklı farklı araçlar ve insanlar yapın!


9. Sanatla aranız nasıl? Pastel boyaları ya da sulu boyaları alın elinize. Ortaya neler çıkacak bakalım. Ne de olsa sanatın yaşı yok!


10. Çocuğunuzun merak duygusunu uyandırmak için bir şeyler mi yapmak istiyorsunuz? O halde haydi hep beraber tarihi yerleri gezmeye ve bol bol fotoğraf çekmeye!

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.