/ / / Yemek yemiyor
emir2009

Yemek yemiyor

31.08.2016 |

Merhaba oğlum Eylül 16 sında 7 yaşına girecek.bebekliğinden beri çok yiyen bir çocuk değil.ben yine de elimden geldiğince sütünü sabah akşam içiriyorum yumurta yiyor meyvasında ama yaşına göre kilosunun altında yemek yemeyi sevmiyor açım demez ne yapmalıyım iştahı yok.teşekkürler

GizemYaman

Merhaba, çocuğunuzun boyunu ve kilosunu bilmediğimden kesin konuşamıyorum. Ancak yaşa göre kilo bakılması çok doğru değil. Artık çocuklar eskiye göre çok daha gelişkin. Bu yüzden boya göre kilosunun takibini yapmalısınız ve düzenli çocuk doktoru kontrollerine gitmenizi öneririm. Dönem dönem iştahsızlık yaşamanız normaldir. Mutlaka bir spora yönlendirmenizi öneririm. Sporun büyüme ve gelişmeyi destekleyici, aynı zamanda da iştah açıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz. Açım demiyorsa belki gerçekten aç değildir. veya siz ye dedikçe o da inatlaşıyor olabilir. Bu yüzden sürekli peşinde yemek yemesi için koşmamalısınız. Aileyle birlikte yemek masasına oturmasına özen göstermelisiniz. Birkaç sefer belki yemek istemeyebilir. İstemiyorsa ısrar etmeyin ancak diğer öğüne kadar başka yemek olmadığını da belirtin. Acıktığında mutlaka yemek isteyecektir. Hiç bir çocuk kendini aç bırakmaktan hoşlanmaz zira :) Sağlıklı günler dilerim.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.