/ / / uyuma problemi
omerve 11

uyuma problemi

10.08.2016 |

Merhaba Sinem hanım, 

 

Benim şuanda 31 aylık bir kızım var. Babası da bende çalışıyoruz benim en büyük sıkıntım uyku.. Gece uykusu saat kaç olursa olsun gündüz uyumuş olsun olmasın her gece uyumamak için direniyor her gece ağlama seanlarımız oluyor. Anlatsam da anlamadı gözleri uykudan kapansa bile hep bi direnme halinde ne yapmam lazım nasıl bi yol bulmam lazım bilemedim. Bazen dayanamıyorum bağırıyorum sonra vicdan azabı çekiyorum ama bu uyumak istememe direnci beni mahvediyor. 

SinemGerger

Merve Hanım Merhaba, Çocuklarda uykuya direnme heleki bebeklik döneminde oturmuş bir düzenleri olmadıysa maalesef karşılaştığımız bir durumdur. Burda çocuğunuza karşı net olmanız çok önemlidir. Her gün aynı rutinleri yapıp aynı saatte yatağa girin tabi öğlen uykusu uyumadığında daha erken yatırmalısınız. Öncelikle uykuyu sevdirmek gerekir. Tercihleri çocuğunuza bırakın mesela yatarken hangi pijamayı giyeceğini, hangi uyku arkadaşıyla uyucağını yada hangi madalı okuyacağını kendi seçmelidir. Odaya uyku saatinden mutlaka en az 30 dakika öncesinden girin be sakinleştirip uykuya hazırlamanızı öneririm.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.