/ / / Uykusuzluk
serra050713

Uykusuzluk

09.12.2015 |

kızım 29 ay 4 günlük doğduğu günden beri uyku sorunumuz var. uykuya çok zor geçiyor denemediğimiz şey kalmadı. uykuya geçtiğinde net 1 saatlik uyksu var ondan sonra yanında yatmak suretiyle 3 saate kadar uyuyor. Kızımın bebekken laktoz intoleransı hastalığı vardı ve sürekli üzerimde uyuyordu. hala da benim kucağımda uyuyor. ama uykusu olduğu halde uyumayacağım diye ısrar ediyor.Akşam kendi evimize geliş saatimiz çoğunlukla 22:30 civarı oluyor o saatten sonra da bizimle oyun oynamak istiyor. uyutmaya çalışınca da zorlanıyor uyumuyor. kızımın bebekliğinden kalma nefes tutma huyu var çok ağladığında nefesi kesiliyor ve kusuyor bu yüzden de çok fazla zorlayamıyorum. gece 1-2 gibi uykuya geçiyor sürekli uyanıyor derin bir uykusu olmuyor. ya su içmeye ya mama içmeye kalkıyor o olmadı ise bezimi değiştir diye uyanıyor. ama net uykuya sabah 7,30 dan sonra geçiyor ve 10:30 a kadar uyuyor. Yaz ayından beri odasını ayırdık ayrı yatıyor. sonuç olarak uyku sorunu için yapabileceğiz bir şey var mıdır yoksa zamanla geçmesini mi beklemeliyiz.ilginiz için teşekkür ederim.

SinemGerger

Merhabalar kesinlikle zaman kaybetmeyin ve kararlılıkla uyku eğitimine başlayın. Birçok alerjisi olan bebekle çalışıyorum ki sizin geçmiş durumda anladığım kadarıyla. Çocuğunuza güven vererek ve yanında olarak uyku saati ve uyumalısın mesajını verebilirsiniz gece yatış saati çok geç ve sağlıksız bubyaştaki bir bebeğin gelişimi için 21.00 geçmeden uyuması gerekir. Ayrıca hiç bir cankı nefesini tutarak kendine zarar veremez korkmayın ama bunun dikkatinizi çektiğini anladıysa bunu size karşı kullanabilir. Siz sadece doğru adımlar uygulayarak ortalama 2-3 haftada bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz emin olun.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.