/ / / umbilikal venn problemimiz var ancak ne yapacağımızı bilmiyoruz.
kub911

umbilikal venn problemimiz var ancak ne yapacağımızı bilmiyoruz.

07.11.2016 |

34+1 haftalık hamileyim. iki hafta önce bebeğimin göbeğine giren kordonda bebeğin göbeğine girdikten sonra varis tespit edildi. çap 11 mm dendi. 38. haftada alınması gerektiği söylendi. fakültede ve özelde ayrıca takip ediyorum doktorların yaklaşımından dolayı (doğuma kadarki süreçte) özel daha iyi ilgileniyor ancak doğumdan sonra bir problem olma ihtimalini göz önünde bulundurduğumda fakltede doğum yapmam lazım. epilepsi hastasıyım. normal doğum bu varise zarar vermez mi 39. haftanın bitmesinin beklenmesi riskli deil mi? bu varisin sonuçları genetik ve kalıtsal bir problem olabilir dendi anca bu sonuçlar ne olabilir? aynı zamanda bebek gelişimini durduran yada yavaşlatan varis konusunun bizde geçerli olmama ihtimali var mı? çünkü bebek iki hafta önden gidiyor. yani gelişimi 36+ . doğumdan sonra bir risk olma ihtimali nedir? düzelir mi? en çok neye dikkat edilmesi gerekiyor? doğum yaptığımız hastanede yeni doğan uzmanının olması yeterli mi? başka ne lazım olabilir hastane seçiminde neye dikkat etmemiz gerekiyor? bir dokturun riskli durum demesine rağmen bir doktor riskli bir durum gibi görmüyor. tüm syfalara baktım ancak net bir cevap bulamadım soruma.. dönüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

ProfDrIsmailCepni

merhaba normal gebelik gibi düşünün ve ona göre davranın. gerisini sağlık ekibi ve hekiminz halleder. sağlıklı doğum dilerim..

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.