/ / / Otizm suphesi beni yedi bitirdi.
emirpasa

Otizm suphesi beni yedi bitirdi.

26.11.2016 |

Merhabalar 15 aylik oglum var.  iki ay kadar once farkettik ki goz temasi kurmuyor ve ismine tepki vermiyor. cok fazla tv izletmistik var hayatimizdan cikardik tv yi. ve goz temasimiz artik cok iyi ve isminede genelde bakiyor. ancak soylediklerimizi yerine getirmiyor. anne nerde baba nerde top nerde gostermiyor. topu getir dedigimizde getirmiyor ama elindeki bir seyi istedigimde genelde veriyor. cok hareketli bir cocuk. kapilari cekmeceleri acip isik dugmelerini acip kapatmaya bayiliyor ama oyle dakikalarca degil 3 ya da 5 kez yapip birakiyor. taklit yetenegimiz cok az. oyuncaklariyla oynamaiyor oynasada hemen skliyor. legolari ben yaparsam oda yapiyor. olumlu davranislari ise yerinde bay bay yapmak. tel sarar babam gelsin bir bir yapmak. ben kizdigimda anliyor ve agliyor. gel dedigimde geliyor. sadece bunlar. arabalarin tekerlerine bayiliyor. agzinin burnunun yerini gostermiyor. ama alo yap deyince tlfonu kulagina goturuyor. baba diyor gitti diyor sadece  ama surekli birseyler anlatmaya calisiyor. farkli bir dil konusuyor gibi sanki. bana cok baglim insan ayiriminu yapabiliyor. yabanci ayirt edebiliyor. daha yazicak cok sey var. yardimci olursaniz cook sevinirim . 

YaseminMericKazdal

Merhaba, Anlattığınız durumlarda bir uzmanın yakından görmesi, gelişimine ayrıntılı olarak bakması çok büyük önem taşımaktadır. Gelişimsel bir sıkıntı olabilir. Var ise bu aylarda hemen önleminin alınması, tedavinin başlaması yararlı olacaktır. Acil olarak bir uzaman başvurun.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.