ozge1978

Ne Yapmalıyım

27.08.2016 |

Figen Hanım Günaydın, İyi Çalışmalar Benim Bu sene 6 yaşını bitirecek bir oğlum var 2 yaşında da bir kızım.Oğlum aslında çok uysal çok akıllı bizi hiç üzmeyen bir çocuk ama bazı davranışları beni  endişelendiriyor sürekli ağzına bişeyler alıyor.sokakta oynuyor sopa buldu bir bakıyorum ağzında ip buldu bir bakıyorum ağzında dün parka gittik çocuk salıncaklarının koruma kısmını yalıyor.artık tepkilerimi sert vermeye başladım bağırıyorum  ama ne yapmam konusunda bana yardımcı olabilir misiniz lütfen

figenkucukkonerkirca

Merhaba, Siz yapma etme diye tepki verdikçe bu ilgiyi tutmak için yapıyor olabilir. Özellikle kardeş vs de ilgi dağılıyorsa bunun için olabilri. biraz daha altında ne var anlamaya çalışmanızı öneririm. yoksa yaş olarak artık ağza alma yaşını geçmiş durumda. Onu sevdiğinizi, değerli olduğunu hissettirdiğinize emin olun. Onunla konuşun niye aldığını ve onun yerine başka ne yapabileceğini birlikte belirleyin. Yaptığı zamanlar bağırıp çağırmak yerine konuştuğunuz şekilde tepki verin.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.