/ / / kızım tuvalete yapmıyor
merve02

kızım tuvalete yapmıyor

04.08.2016 |

doktor hanım iyi günler.ben kızım beş yaşında çişini tuvalete yapıyor fakat kakasını beze yapıyor.tuvalete yapmak istemiyor kakasını tutuyor kabızlık sorunu yok bez bağlayınca beze yapıyor.bez yok kalmamış dediğimizde karnım ağrıyor diyor ve hiç yemek yemiyor kahvaltı yapmıyor.bez bağlayınca ayakta yapıyor annesi lazımlığa oturtunca gelmedi yok diyor.biz anne baba olarak hiç bir şekilde zorlamıyoruz baskı uygulamıyoruz kızmıyoruz bağırıp korkutmuyoruz anlatıyoruz konuşuyoruz bu konuda israrcı davranmıyoruz.doktorum bu konuda ne yapabiliriz bize yardımcı olabilirmisiniz.ben MUĞLA,nın köycegiz ilçesinde oturuyoruz burada imkanlar büyük şehre göre çok daha kısıtlı lütfen bize yardımcı olursanıs çok [email protected]

YaseminMericKazdal

Merhaba, Kızınız özellikle kaka yapmaya karşı kaygı geliştirmişe benziyor. Onu kaygılandıran, yapmasını engelleyen şeyin ne olduğunu anlamaya çalışın. Çok baskı yapmayın, kesinlikle kızmayın. Bu konu ile ilgili çocuk kitapları bulunuyor, birlikte onlardan okuyun. Sizin tuvaletiniz geldiğinde tuvalete gittiğinizi gösterin. Altında farklı duygusal problemler de yatıyor olabilir. Eğer geçmezse bir uzmana götürmenizi tavsiye ederim. Hastanelerde çocuk psikoloğu, çocuk psikiyatristi bulunacaktır.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.