/ / / katı gıda
dooygu

katı gıda

07.01.2016 |

iyi günler ;

Kızım yeni bir yaşına girdi. 1 hafta önce biraz rahatsızlandı. Kusma, ishal ve ateş vardı. Ateş ve kusma ertesi gün ; ishal de 2-3 gün içinde geçti. Fakat bu rahatsızlığından önce taneli şeyleri (örn:pilav, kıymalı-taneli çorba) yerken birdenbire taneli yemeyi kesti. Yalnızca tanesiz çorba ve muhallebi kıvamında kaşık maması yiyor. taneli verdğimde şiddetle ağlıyor kaşığı elimden fırlatıyor.Benim korkum yeni yeni taneli şeylere alışmışken bunları unutması. Etrafımda 3 yaşında hala blendırdan geçmiş püre yiyen çocuklar var çünkü. Sizce bu geçici bir durum mudur ? Taneli verme konusunda ısrar etmemeli miyim?

GizemYaman

Merhaba, Taneli gıdalar mide bulantısını arttırıyor olabilir veya diş çıkarıyorsa, taneli gıdalar dişine değdiğinde canını acıtıyorsa bu yüzden reddediyor olabilir. Pürenin kıvamını yavaş yavaş arttırmaya çalışın. Bir süre sonra alışacaktır diye düşünüyorum. Dişlerinin kontrolü için bir çocuk doktoruna görünebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.