/ / / İşaret dili eğitimi
firm

İşaret dili eğitimi

02.01.2017 |

Merhaba. 21 aylık kızım var. Ona bebek işaret dilini tam anlamıyla öğrettiğimi söyleyemem fakat sözel iletişimi yaşıtlarına göre çok iyi durumda.Doğumundan itibaren ona bol kitap okudum, şarkılar, ninniler vs. söyledim. Sürekli konuştum. 

Şuan bebekler için değil ama günlük hayatta kullanmak amacıyla işaret dili kursuna gidiyorum, kızım da yanımda oluyor. Ve artık birlikte işaret diliyle şarkılar söylüyoruz. Ben bu durumun onun için faydalı olacağı kanaatindeyim fakat çevremden çocuğun gelişimini olumsuz etkileyeceği yönünde yorumlar almam kafamı karıştırıyor. Bu konudaki fikrinizi alabilir miyim ? 

ZeynepBenli

Amerika'da yapılan birçok araştırma bebek işaret dilinin bebeklerin hem bebeklik dönemlerinde dile geçişlerinde hem de okul çağına geldiklerinde akademik başarılarında diğer çocuklara oranla çok daha ileride olduklarını göstermektedir.Benim kanaatimce çok doğru bir şey yapıyorsunuz,fazla birşey öğrenmenin hiçbir sakındacı yoktur aksine birçok faydası vardır. Size bu konuda yayınlanmış makalelerin linklerini atıyorum,göz atabilirseniz ,ne kadar faydaları olduğunu görebilirsiniz.Dünya neden daha ileri gidiyor diye sorgulamak lazım,maalesef bizde bilinmeyene karşı bir tepki var,bunu anlayabilmek için detaylı araştırma yapmak lazım.Acaba zararı olur diyenler bu konu hakkında ne kadar bir bilgiye sahip? https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1868823/ http://www.hanen.org/helpful-info/articles/does-baby-sign-make-a-difference-.aspx http://thepsychologist.bps.org.uk/volume-21/edition-4/great-baby-signing-debate

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.