/ / / Erken ergenlik belirtisi mi
strateji

Erken ergenlik belirtisi mi

04.04.2016 |

Merhaba hocam.

Oğlum ocak 2007 doğumlu. Beş altı ay önce pipisinin etrafında tüy şeklinde ince kıllar vardı. Birkaç gün önce bu kılların renginin koyulaştığını ve uzadığını farkettim. 8-10 tane kadar. Testislerinde büyüme yok. Boy ve kilosu normal (30 kg / 134 cm). Koltuk altında kıl yok. Ne yapmalıyım hocam. Bu erken ergenlik belirtisi mi? Küçük bir ilde yaşıyoruz. Uzman yok. 3 ay sonra memlekete gidince doktora götürsem geç mi olur? Hemen mi götüreyim. Panikledim açıkçası. Bide pipisi normalden küçük sanırım. (4,5 cm). Onun içinde götüreceğim doktora. Bu da büyük bir sorunmudur:(

Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar..

ProfDrYTarkanSoygur

Merhaba, Erken ergenlik başlangıcı olabilir. Burada en önemli nokta testis boyutunun 4ml'yi geçip geçmediğidir. Eğer geçti ise hormon testi yapmak gerekebilir. Bir uzmana göstermenizi öneririm. Geçmiş olsun.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.