/ / / Davranış değişikliği
HIRSLI

Davranış değişikliği

17.09.2016 |

Merhaba,

Oğlum 3 kasım 2008 doğumlu su ana kadar herhangi bir sorunumuz olmadı hamd olsun hep çok soru soran meraklı bir çocuktu,

28 Aralık 2006 da bir kizim oldu kiskandiginda söylüyor ben kiskandim diye.

Sorunum şuki şimdi çok fazla herşeyin içinde biriyle konuşurken hemen araya giriyor her şey hakkında bir fikir sunuyor bunların bazıları mantıklı bazıları değil birşey söylüyorsun duyuyor ama cevap vermiyor,kaesindaysa öylece yüzüne bakıyor .Okulda başarılı çevresinde sıkıntı yok ara ara yalan söylüyor tatil olması sebebi ile sokağa cikti ve köye gidip geldi konuşma tarzı değişti .Yapma diyorum tmm deyip özür diliyor ama yapıyor yanlış olduğunu biliyor.Neden yapıyorsun dediğimde bilmem unutmusum diyor.Babasiylada sık sık dolaşıyorlar babamız biraz sabırsız.Benimde artik sinirlerin iyice yıprandı sanirim tahammül de zorlaniyorum.

Yaptığı yanlış davranışları nasıl davranıp engellemek yada bu durumda ne yapmaliyim.

Yanlışlıkla oğlum safmisin dedim evet siz öyle diyorsunuzya dedi işte bu benim ölüm animdi ne zaman demiştik çözemedim ve uyandım halen düşünüyorum nerede yanlış yaptık biz diye.

figenkucukkonerkirca

Merhaba, Çocuklarınızla doğru iletişim çok önemli. Onları sen şöylesin böylesin demeden, etiketlemeden konuşmak lazım. Davranışlarıyla ilgili konuşmak kişiliklerini etkileyecek şekilde konulmamak önemli. Elbette kardeşler birbirini kıskanabilir, ama anne baba olarak onlara ayrı ayrı sevgi ve ilgi gösterirseniz kendilerini daha iyi hissederler. Dikkat çekmek için sizin ilginizi üzerlerinde tutmak için farklı davranabilirler. Sabırla ve sakinlikle yaklaşmak gerekir.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.