/ / / ÇOCUĞUN YALAN SÖYLEMESİ
belgintop

ÇOCUĞUN YALAN SÖYLEMESİ

15.04.2016 |

9 YAŞINDA BİR OĞLUM VAR.DERSLERİ VE ÖDEVLERİ KONUSUNDA SÜREKLİ YALAN SÖYLÜYOR.aYRICA UFAK HARÇLIKLARI HARCAMA KONSUNDADA MESELA MEŞE OYUNCAK ALDIM YERİNE ARKADŞLARIMLA OYUNDA KAZANDIM DEYİP YALANA BAŞVURUYOR.BU KONUDA NASIL BİR YOL İZELEYEBİLİRİM YARDIMCI OURMUSUNUZ?TEŞEKKÜRLER

YaseminMericKazdal

Merhaba, Yalan söylemenin birçok farklı sebebi olabilir. Çocuklar zaman zaman yetişkinlerin dikkatini çekmek ve ilgi kazanmak için yalanlar söyleyebilirler. Güvensiz hissediyor olabilir, bu nedenle ebeveynlerden daha fazla ilgi bekliyor olabilir. Bazen ebeveynlerin verecekleri cezalardan, kabul edilmemekten, utanmak ve utandırılmaktan korkarlar ve bunun için yalan söylemeyi tercih ederler. Yaptığı şeyin yanlış olduğunun farkındadır ancak sonuçlarına katlanmamak ve başını daha fazla belaya sokmamak için yalan söyler. Eğer davranışın ne olduğunu biliyorsanız itiraf etmesi için çocuğu çok zorlamayın.Nazikçe söylediklerinin doğru olmadığını bildiğinizi belirtin ancak bu nedenle onlara sinirlenmeyin.Eğer çocuğun korktuğu için yalan söylediğinin farkındaysanız problemin çözümüne odaklanabilirsiniz. Birlikte çözüm yolları düşünebilirsiniz. Geçmezse veya artarsa bir uzmana başvurmanızı öneririm.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.