/ / / Cocugum yasitlariyla cinsel bolgeleri konusunda merak icinde
dilsu

Cocugum yasitlariyla cinsel bolgeleri konusunda merak icinde

20.08.2016 |

Merhaba...

8 yasinda bir oglum var..3.sinifa gecti..Oglum bayanlarda gobek ve popo konusunda hassas davranmaya basladi.Merak icerinde.. Surekli birlikte oldugu kuzeniyle oyun adi altinda ,odada yalniz kaldiklarinda kuzeninin poposuna bakmak istedigini,gobegine bakmak istedigini ve gobegine oturmak istedigini ogrendik...Kuzeni de ayni yasta...cocuklari yalniz birakmaya korkuyoruz.

Ozel bolgeler konusunda konusup bilgilendirme yapiyoruz ancak bu durumda kendisine nasil yaklasmam nasil tepki vermem onu bu durumdan uzaklastirmak icin ne yapamam gerektigini bilmiyorum..Yardimlarinizi rica ederim..

RaykaKumru

Merhaba, oğlunuzda her çocukta görülen bir merak durumu söz konusu, bu da çok normal. Merakı giderilinceye kadar da araştırmaya devam edecek. Çocuklar için uygun çizimlerden, kitaplardan yararlanarak ona görseller gösterebilirsiniz. Bununla birlikte, merak ettiğimiz zaman başkalarınınkine bakmak yerine anneye babaya sorarak öğrenmek daha doğru, çünkü buralar özel bölgeler ve herkesin özel bölgesi kendine aittir gibi sohbet arasında konuşmakta da fayda var. Yararlanabileceğiniz bir kita Beni de Bedenimi de Seviyorum kitap seti. Hem çocuklar için hem de ebeveynler için hazırladğım bu kaynaktan yararlanabilirsiniz.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.