/ / / cinsel eğitim
soncan

cinsel eğitim

19.02.2016 |

benim 2009 doğumlu bir oğlum var. Bu yıl birinci sınıfa başladı yalnız onda farklı değişikliler farkettim. Aynı yaştaki kuzenleriyle ilgili cinsel içerikli kelimeler kağıda yazmıs. Kendisinin yaptığı birsey değil kuzenlerinin birbirleriyle sürtünme ile ilgili daha argoca seyler yazmış. Ayrıca bundan öncede 1 yıl kadar önce kendinden 18 ay büyük kuzeniyle pantolonlarını indirip arkadan sürtündüklerini anlatmıştı bana. Ben ne yapacagımı nasıl davranacagımı bilemiyorum. hem oğlum için hem yegenlerim için endişeleniyorum normal mi ne yapacagım konusunda yardımcı olabilir misiniz?

RaykaKumru

Merhaba. Bu tip davranışlar bu yaştaki çocuklarda anormal değil. Çocuklara bedenleriyle ilgili konuşmak ve özel bölgelerin anlatılması, bu bölgelere kendilerinden başka kimsenin dokunmayacağını, kişiler arası özel bölgeler ile ilgili davranışların yetişkinlere özgü olduğu anlatılmalıdır. Çocukların bu davranışları meraktandır. Çocuklarla cinsellik konuşulması, anatomi, özel bölgeler, doğru ve sağlıklı davranışlarla ilgili konuşulması önemlidir. Kaygılanmakta haklı olmakla birlikte, bu durum çok sık rastlanan bir durumdur. Bu konuyla ilgili makale ve diğer soru cevaplarımdan da yararlanabilirsiniz. Sevgilerimle

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.