/ / / Bez dışında hiçbir yere yapmak istemiyor
ozcanim

Bez dışında hiçbir yere yapmak istemiyor

25.07.2016 |

Merhaba,

Ben çalışan bir anneyim. 3,5 yaşında bir oğlum var. Oğluma babaanesi bakıyor.

Oğlum bez dışında hiç bir yere tuvaletini yapmak istemiyor.  Tuvaleti geldiğinde bezimi sararmısın, yapınca bezimi çıkartırmısın diyor.

Geçen yazdan beri çok uğraştık tuvalete yapması için. İlk önceleri çişim yok (olduğu halde),geldiği zaman ben size söylerim diyip bizi kandırıyordu. Son zamanlarda tuvalete yapmayacağım diyor.

Lazımlık ve aparat da aldık. Onlara da yapmıyor.

Bir kaç kere inat edip bezini sarmadım, bez yok dedim. 15 saat çişini tuttu ve altına bile kaçırmadı. En sonunda ben dayanamayıp bezini sardım ve beze yaptı.

İstediği bir çok şeyi vaat ettik. Yeri geldi kızdık. Ama nafile..

Ne zaman tuvalete yapacaksın dediğimde en son aldığım cevap HİÇ BİR ZAMAN  oldu :(

Altına kaçırma problemimiz yok. Gece uykuda kaçırmamız da yok.

Ne yapacağımıza şaşırdık...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

İyi çalışmalar

YaseminMericKazdal

Merhaba Bu durum aranızda güç savaşına dönüşmüşe benziyor. Ya da oğlunuz tuvaletteki herhangi birşeyden kaygılanıyor olabilir. Üzerinde çok baskı kurmayın. Bezi çıkartıp takmak, baskı kurmak, ceza vermek bu süreci zorlaştıran şeylerdir. Bir süre evde bu konuda konuşmayın. Yeniden hazır olduğunuzda onunla birlikte bu konudaki çocuk kitaplarını okuyun. Sizler tuvalete gittiğinizde görmesini sağlayın. Hazır olduğunu anladığınızda yeniden deneyin. Eğer düzelmez ve kaygıları artarsa bir uzmana başvurun.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.