/ / / / Beta hcg degerinin yuksek olmasi
demir14149

Beta hcg degerinin yuksek olmasi

06.12.2016 |

Hocam iyi gunler benim sorum sudur:

Adetime 2 gun kala kan testi yaptirdim beta hcg degeri 103  cikti. 1 hafta sonra tekrar test yaptirdik deger 4000 lerde cikti ve kese olusmamisti bu degere gore, 3 gun sonra tekrar kontrole gittik kese olusmus denildi .  suan canlanmis 6  haftalik  bebegim. Aklima takilan su oldu ilk beta degeriyle ikincisi arasinda neden beklenen orandan  cok daha yuksek cikmis olabilir, birde bir yazida okudum boyle durumlarda down sendromu olma olasiligi varmış  dogrumudur acaba? Tecrube ve bilgilerinizle bizleri aydinlattiginiz icin cok teşekkür ederim Allah basimizdan eksik etmesin sizleri.

ProfDrIsmailCepni

merhaba bhcg testi farklı yerlerde değişik çıkabilir. önemli olan bebeğin görülmesi.. down sendromu tetkikleri 11-12. haftadan sonra endişelenmeyin. bol şanslar..

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.