/ / / aynı anda 3 kişinin öğüt vermesi
oxnurugurlu

aynı anda 3 kişinin öğüt vermesi

22.09.2016 |

Merhaba

2010 doğumlu 1. sınıfa başlayan bir oğlum var.Biz evde anne+baba+çocuk+babanne yaşıyoruz.Şöyle bir problemimiz var ben oğluma birşey söylüyorsam örneğin"Eren oyuncaklarını toplar mısın?" 5 saniye sonra babası da " oğlum oyuncaklarını topla hadi bakalım" 5 saniye sonra babanesi " erencim hadi babannem topla oyuncaklarını ayaklarımıza batmasın" saniyeleri gerçekten abartmıyorum tutmuşluğum var. Ve herşeyde böyleyiz oğlumla birebir dialog kurabilmek için odama götürüyorum hadi yatıp anne-oğul sohbeti yapalım diyorum yoksa diğer türlü papağan misali geçiyor konuşmalarım. Bu durumun çocuk üzerinde olumsuz etkileri olur mu ? Nasıl? 

Teşekkür ederim 

YaseminMericKazdal

Merhaba Bir kaç kişi tarafından aynı şeyin tekrar tekrar söylenmesi çocuğun üzerinde baskı yaratabilir ve çocuğun üzerindeki baskıdan dolayı bazı sorunlar yaşanabilir. Çocuk bunu güç savaşına çevirip isteneni yapmayabilir. Hepiniz aynı ortamdayken çok tehlikeli bir durum olmadğı sürece bir kişinin uyarı yapması yeterlidir. Anne - oğul zamanı yaratmanız hem çok keyifli hem de çok yararlı olacaktır. Bu zamanları nasihat vermek için değil gerçekten paylaşım yapmanız için kullanmanızı tavsiye derim.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.