nilda29

Anne babaya saygi

11.10.2016 |

Mrb lar Figen Hanım benim bi sorum olacaktı benim 6 yaşında oğlum var babasına küfür ediyor pislik oğlu salakoglu gibi laflar söylüyor babasıda o anda bişey yapamıyor gelip bana şikayet ediyor bak oglun bana neler söylüyor diye hatta o da oğluna laflar söylüyor köpeksin sen vs. Benimde tavrim şöyle oluyor gidip uyarıyorum ve ona sevDigi biseyden mahrum ediyorum yada aklın başına gelince ve gelip benden Özür dileyince seni affederim diyorum o da gelip Özür dilemiyor bende kusuyorum ona ve birgün boyunca konuşmuyorum yada çizgi filmi yasakliyorum birgün yada iki gün.. Sizden bi tavsiye istiyorum acaba net olarak ne yapabilirim bizlere buyuklerine saygısızlık yapmaması için???

figenkucukkonerkirca

Merhaba, Oğlunuz bunları birilerinden, bir yerlerden duymuş ve öğrenmiş olmalı ki kullanıyor ama tam da nerede nasıl kullanılır bilmeden kullanıyor muhtemelen. Bu sebeple öncelikle bu sözleri size veya babasına karşı neden sarfettiğini, bir şeye mi kızıyor, ilgi mi çekmek istiyor yoksa oyun olsun diye mi yapıyor? artık her ne ise sebep sorarak onu anlamaya çalışarak açıklığa kavuşturmanızı öneririm. sonra bunun doğru olmadığını, duygularını ve kendisini nasıl daha doğru ifade edebileceğini konuşun. Bu noktada kural koyabilirsiniz, yaptırımlarınız olabilir ama ceza vermek hele ki küsmek vs en son çare olmalı. Baba ve siz ona her açıdan doğru örnek olmalısınız. Siz ona kötü söz söyleyin, kötü davranmayın ki doğrusu nedir öğrensin. Onun ihtiyacı olan sevildiğini hissetmek, ondan esirgemeyin.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.