/ / / akıntı
eceduru

akıntı

02.05.2016 |

Merhaba, 2009 doğumlu 2. sınıfa giden bir kızım var. Yaklaşık 1 yıldır iç çamaşırında yeşil ve sarı renkte akıntı lekeleri görüyorum. İlk başta çok endişelendim korktum açıkçası anlayamadıkta genital bir akıntımı yoksa idrar yoluyla alakalımı diye. Daha sonra bir kadın hastalıkları uzmanına danıştım kendisi kızıma baktı genital bölgeden rahatsızlık duymayacağı şekilde hemen bir akıntı aldı test yapıldı birşey çıkmadı. daha sonra bir üroloji uzmanına götürdüm oda idrar testi ultrason vs herşeye baktı temiz sadece idrar da biraz enfeksiyon olduğunu söyledi. Fakat bu kesilmedi ara ara hala iç çamaşırında bunu görüyorum ve tedirgin oluyoruz. Temizliğinede çok önem veren birisiyim iç çamaşırlarını ütülüyorum devamlı iç çamaşırını değiştiriyorum anlayamadık ne yapmamız gerekiyor,bu konuyla ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim.

tşk

ProfDrYTarkanSoygur

Merhaba, muhtemelen alt taraf idrarla ıslak kaldığı için hafif mantar enfeksiyonu oluyordur ve akıntı da ona bağlıdır. Sizi gören bir doktorun vereceği tedavi ile düzelir. Tekrar etmemesi için; En rahat pozisyonda, mümkün olduğunca bacaklar açık olarak çişini tapsın ve çişi bitince de hemen acele edip kalkmasın biraz beklesin.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.