/ / / 8 yaşında ki kızım babasına 'baba'demiyor
ece yildiz

8 yaşında ki kızım babasına 'baba'demiyor

14.08.2016 |

merhaba..8yaşlarında bir kız bir erkek ikizannesiyim..kızım babasına baba demiyor 3 yaşına kadar dedi sonrasında bir daha hiç baba demedi(eşimin ilgisizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum)yani başından kötü bi olay geçmedi sorum şu: nasıl bi yöntem uygulamalıyız kızımın baba diyebilmesi için şimdiden teşekkürler

CerenSengel

Merhaba, Çocuklar kendilerine ilgi gösterilmediği takdirde böyle uzaklıklar yaşayabilirler. 8 yaş bir çok şeyin ayrımını yapabilmek için önemli bir yaş. Kız çocuklarının babalarına olan düşkünlükleri sebebiyle onlardan beklenilen yakınlığı bulamadıklarında da kendilerini böyle uzaklaştırabilirler. Size önerebileceğim en önemli yol babası ile vakit geçirebileceği uygun ortamlar sağlamanız. Baba kız için özel zaman dilimleri oluşturabilirsiniz. Okuldan babası alabilir, birlikte alış verişe, yemeğe gidebilirler gibi. Endişelenmeyin yeterli ilgiyi gördüğü taktirde her şeyin yoluna gireceğine inanın. İyi günler dilerim.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.