Teklif Al
> Çocuk Etkinlik ve Atolyeleri > > > Ekol Drama Sanat Evi - Çocuk Etkinlik ve Atölyeleri

Ekol Drama Sanat Evi - Çocuk Etkinlik ve Atölyeleri

İletişim Bilgileri

Feridiye Cad. No:51 Taksim / İstanbul

Ekol Drama Sanat Evi - Çocuk Etkinlik ve Atölyeleri Hakkında

Ekoldrama, 1999 yılından beri Türkiye’de  ‘ekol’ olma hedefinde ödün vermeden ilerleyen bir eğitim kurumudur. Alanında otorite olan uzman eğitim kadrosu , çağdaş eğitim sistemi ve öğrencileri birlikte, ideallerinden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürmektedir.

Öğrenci odaklı en etkili eğitim disiplinlerinin başında gelen “Yaratıcı Drama Tekniği”ni kullanarak, 7’den 70’e bir çok kişiye “Özgür bir ortamda bireysel gelişimlerini serbestçe gerçekleştirebilme” olanağı tanıyarak, öğrencilere  bu donanımı kazandırmak amacıyla, sahip oldukları yeteneklerin farkına varmaları için yönlendirmekte ve desteklemektedir.

Kurum ve bireylere yönelik,  Kurumsal Eğitim ve Proje çalışmalarında standart programlar yerine, ihtiyaçlar  doğrultusunda “Özel projeler” geliştirmekte,  Sosyal Sorumluluk Projelerinin tasarımını, oluşumunu ve saha uygulamasını yapılmaktadır.

Yetiştirdiği öğrenciler, geliştirdiği eğitim programı, yöntem ve uygulanan projeler ile bir ekol olmanın haklı gururunu yaşayan ‘Ekol Drama’, dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, alanında sürekli yenilenmekte, gelişmekte ve ilerlemektedir.

Çocuk ve Genç Yaratıcı Drama

Ekol Drama Sanat Evi öncelikli kuruluş amacını, ülkemizde  çok yeni bir kavram olan “Yaratıcı Drama Eğitimi” nin yaş gruplarına göre eğitim programını oluşturmak, çocuk ve gençlere bu alanda eğitim vermek üzere belirlemiştir.

Yaratıcı drama eğitimi, yaygın olarak bilindiği  üzere bir tiyatrocu yetiştirme eğitimi değildir.  Tüm sanat dallarını özellikle de tiyatroyu , eğitim sürecinde kullanan bir “kişisel gelişim” eğitimidir.

Çocuk ve gençlerin,

Doğuştan  sahip oldukları ancak otoriter eğitim sistemi ve yaşam koşulları nedeniyle zamanla körelen yaratıcılıklarını geliştirmek için önemli bir araçtır.

  • Yaratıcı dramanın üzerine değişik fikirler bulunmaktadır. Yaratıcı drama, amaç olarak bu olaya katılanların kendi deneyimlerini içeren yaratıların ortaya çıkarılmasını öngören bir drama biçimidir.

  • Esas olarak olayın yaratılış süreci üzerinde durulur. Yaratıcı drama çalışmalarında “yanlış” yoktur. Hayvanlar konuşabilir; çocuklar uzayda dolaşabilir, gökyüzü yeşilken, çimler mavi olabilir.

  • Çocuğun kişiliği için bir gelişme ve pekiştirme aracı olarak kullanılan Yaratıcı Drama, çocuğun güzellikleri ve çirkinlikleri karmaşık bir bilmece halinde sunan yaşama hazırlıklı olmasını sağlar.

  • Çocuklar, duygularının daha fazla farkındadır ve  duygularının ifadesinde, denetiminde ve yaratıcılık konusunda çok önemli beceriler kazanır.

  • Kendisinin anlaşıldığını ve kabullenildiğini hisseden çocukta, kendine güven duygusu  pekişir , bu güven ilerideki hayatının başarı garantisi olacaktır.

  • Yaratıcı drama ile problem çözme yeteneğ i gelişir ; hayalden gerçeğe, gerçekten hayale sağlıklı geçişi anında yaparak, kişisel gelişime düşünsel ve estetik değerler katar. Çocuğa, mutlu ve insiyatif sahibi bir birey olma yolunda destek olur.

  • Yaratıcı drama ile çocuk, insan ilişkilerini yönlendirebilecek temel becerileri  kazanarak; evrensel değerlerle ve bilinçaltı ile gereğince tanışmış olur.

  • Hayat Ezberlenmez, hayat yaşanır. Yaratıcı drama, çocuklarımızı yaşayarak hayata hazırlar.

Ekol Drama Yaratıcı Drama tanıtım videosu içintıklayın.

Detaylı bilgi almak için hemen arayın: 0212 234 09 93


Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Bilgi Talep Formu

* Tüm alanların doldurulması zorunludur...

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.