/ / / Çocuğunuza uygun okulu seçmeniz için yeni bir yöntem: Okul.com.tr
anneysen Günlüğü

Çocuğunuza uygun okulu seçmeniz için yeni bir yöntem: Okul.com.tr

18.07.2016 |

Çocuğunuza uygun okulu seçmeniz için yeni bir yöntem: Okul.com.tr

Okul seçmek zor, biliyoruz… Bir okulu diğer okuldan ayıran farklılıklara, eğitim kalitesi gibi tüm detaylara hakim olmak kolay değil. Sizden önce aynı yollardan geçmiş birileri size yorumlarda bulunsaydı ne güzel olurdu değil mi?  

Okul araştırmasına başlarken genelde kullanılan yollar şunlardır: 

  • Telefona sarılıp çevrenizde o okula daha önce çocuğunu kayıt ettiren eş dost bulup yorumlarını ve tavsiyelerini almak,
  • İnternettin altını üstüne getirmek, Facebook ve Google’da listenizdeki okullarla ilgili yorumları okumak,
  • İşi gücü bırakıp okul okul gezmek ve öğretmenlerle görüşmeye çalışmak. 


Bu klasik yolların dışında size yardımcı olacak, bu zor seçimi sizin için daha kolay hale getirecek bir yol arıyorsanız;
Size Okul.com.tr’yi öneriyoruz.


İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da; devlet ya da özel okul ayrımı yapmadan, 1000'den fazla kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve koleji Okul.com.tr’de bulabilir, çocuğunuza uygun okulu seçmek için vakit kazanabilirsiniz.

Okulların fiziksel özelliklerini ve eğitim anlayışlarını karşılaştırır, adres ve telefon bilgilerine erişir, konumlarına haritadan bakabilir ve okul iletişim formunu doldurarak dilediğiniz okul ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ek olarak, daha önce aynı yollardan geçmiş veli, öğrenci ya da öğretmenlerin okullarla alakalı tavsiye ve yorumlarını okuyarak araştırdığınız okullar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eğer siz de çocuğunuzu daha önce başka bir okula gönderdiyseniz, okulu yorumlayabilirsiniz. Bu sayede de;
Okul seçme sürecinde olan velilere yardımcı olursunuz. 
İyi yönleri için okula teşekkür etme olanağı bulursunuz.
Geliştirmesi gereken yönleri için okula geribildirim oluşturursunuz. 


Okul seçme sürecinde olan velilerin size neden ihtiyacı var?
Çocuğunuz için okul seçiminizi çoktan yaptıysanız, okuldan memnunsanız ya da daha önce yanlış bir seçim yaptıysanız, diğer velilerin size çok ihtiyacı var!
Çünkü;
Diğer bir veli, yorumlarınızla okulun çocuğu için uygun olup olmadığını anlayacaktır. Ya da çalışan bir veli, zorlu bir durum olduğu için okulları tek tek gezemeyecek, yorumlarınız sayesinde bazı okulları eleyip bazılarını öncelikli hale getirecektir. Hatta yorumları tatmin edici bularak, okulla Okul.com.tr üzerinden iletişime geçerek kayıt olma gibi zorlu bir meseleyi hemen halletmiş olacaktır. Veya kötü durumla karşılamışsanız uyarılarınız sayesinde kararını sorgulayacaktır.  

Çocuğunuzun geleceği için okulunuzu seçin, çocuklarımızın geleceği için okulunuzu yorumlayın!


Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.