/ / / Çocuğa Dersi Sevdirmenin Bilimsel Yöntemi
anneysen Günlüğü

Çocuğa Dersi Sevdirmenin Bilimsel Yöntemi

20.04.2016 |

Çocuğa Dersi Sevdirmenin Bilimsel Yöntemi

Çocuğa Dersi Sevdirmenin Bilimsel Yöntemi

“Çocuklar sevdiği derslerde başarılı oluyor” inanışı yanlıştır. Doğru olan: Çocukların başarılı olabildikleri dersleri seviyor olmalarıdır.

Çocuklar meraklıdır ve öğrenme konusunda sınır tanımazlar. Etraftaki sesleri, görüntüleri, olayları ve duyguları adeta kayıt altına alırlar. Bu süreçte keşfettikleri her şeye karşı ilgi ya da ilgisizlik durumu oluşur. İlgi veya ilgisizlik durumlarını oluşturan iki temel faktör vardır. 

  1. 1. Keşfetme sürecinde başarılı sonuçlar elde edememek (Beceriksizlikten kaynaklı ilgisizlik gelişir)
  2. 2. Keşfetme sürecinde başarılı sonuçlar elde etmek (Beceri göstermek keyif verir ve tutkuya dönüşür)

Tıpkı yetişkinlerin hobileri ve tutkuyla bağlandıkları meslekleri de bu şekilde oluşmaktadır. Bazen önümüze gelen işleri sadece yapmamız gerektiği için yapar, eğer becerili olabilirsek o işe tutkuyla bağlanmaya başlarız. 

Düşünün: Hangi çocuk ileride insan kaynakları uzmanı (İK Uzmanı) olmak istediğini ifade eder? Buna karşılık tanıdığım birçok İK personeli işini aşkla yapıyor. Bunun sebebi, İK departmanlarını tercih edenlerin iletişim ve analiz konusunda kendilerini becerikli görmeleri olabilir mi? Evet!

Bu da gösteriyor ki, çocuklukta başlayan ilgi, yetişkinlikte tutkuya dönüşebiliyor ve ortaya işinde uzman bireyler çıkıyor. Siz ne kadar “doktor” olmasını isteseniz de sonuç değişmiyor. Yani bir ebeveynin bu süreci manuel (nasihat veya telkin ile) yönetmesi mümkün değil! Yapılması gereken ilk hamle, çocuğun becerilerini geliştirebilmesinde kendisine yardımcı olmak çünkü sözel, sayısal, görsel derslerin gerektirdiği çeşitli zihinsel beceriler vardır

İşte derslerde başarı sağlayacak sihirli aksiyon da budur:

DERSLERDE BAŞARI SAĞLAYACAK ZİHİNSEL BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ

Dikkat, hafıza, analitik düşünme, görsel mekânsal algı, problem çözme, planlama, kavramlaştırma gibi zihinsel becerileri geliştirecek beyin egzersizleri TUBİTAK desteğiyle hizmete sunuldu. Uygulamanın adı: MentalUP Beyin Egzersizleri

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin de katkılarıyla, tamamen bilimsel yöntemlere dayalı geliştirilen MentalUP için alanında uzman akademisyenler, doktorlar ve oyun tasarımcıları bir araya geldi. Sonucunda ise çocuklar için 60’tan fazla egzersiz içeren benzersiz bir uygulama ortaya çıktı. 

İlk 6 ayda 40 Bin’i aşkın ailenin ilgi odağı olan MentalUP’ı muhakkak incelemenizi ve kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu program sayesinde teknolojinin çocuklar için verimli ve faydalı yönde kullanılması amaçlandı. Oyun şeklinde ve bir o kadar eğlenceli egzersizler içeren uygulama sayesinde çocuklar günlük yarım saat ayırarak zihinsel becerilerini geliştirebiliyor. 

“Beceri gelişirse başarı sağlanır; başarı sağlanırsa çocuğunuz derslerine aşkla bağlanır. Yani bilimsel yöntemleri tercih etmek işte bu kadar basit ve etkilidir”

MentalUP Beyin Egzersizleri Uygulaması bu yönüyle PEDAGOJİK ÜRÜN sertifikası almaya hak kazanmış, dünya çapında ve benzersiz bir uygulamadır. 

Detaylı bilgi için > Dersi Sevdiren Uygulama bağlantısına tıklayınız.

Bünyamin Kapıcıoğlu | Eğitim Danışmanı

HEDİYE
Anneysen üyelerine özel %20 indirim kuponunuzu kullanmayı unutmayın!
İNDİRİM KODU: 952004


Siz Ne Düşünüyorsunuz?

gultenoztrk Kızım da dikkat eksikliği var mentalup programını 3 aydır kullanıyor faydasını gördük 6 aylık satın almıştık uzatmayı düşünüyorum kızım severek yapıyor egzersizleri tavsiye ederim. Beğen Şikayet Et

nurtenay Biraz inceleme fırsatım oldu faydalı ve eğlenceli bir program gibi görünüyor. Umarım faydasını görürüz. Bu indirim kodunu nasıl kullanacağız? Beğen Şikayet Et

gozdedum Ben de denemeyi düşünüyorum. Merak ettim. Güzel bir programa benziyor. Beğen Şikayet Et

gultenoztrk hatırladığım kadarıyla satın alma ekranında indirim kuponunu gireceğiniz bir yer var istediğiniz paketi seçtikten sonra indirim kuponunu giriyorsunuz. Beğen Şikayet Et

tulinsari Üye olduktan sonra satın alırken üyelik kodunu kullanabiliyorsunuz. Beğen Şikayet Et

rainisland Benim de çok ilgimi çekti, deneyeceğim. Teknolojiyi, eğlenceli bir eğitimle birlikte kullanarak çocukların hayatına dahil etmek en doğrusu bence. Beğen Şikayet Et

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.