/ / / 7 büyüleyici çocuk odası dekorasyon örneği
anneyseneditor

7 büyüleyici çocuk odası dekorasyon örneği

19.10.2015 |

Çocuk odası dekorasyonunu yaparken, çocuğunuzun eğleneceği tercihlerin üzerinde durmanızda fayda var. Eğitim-öğretim hayatını da etkileyecek olan odasında, ilgi alanlarına yer verilmesi, kendini odasına ait hissetmesini ve daha kolay sorumluluk almayı öğrenmesini sağlayacaktır.

Öncelikle odası için birlikte bir temaya karar verin. Temaya karar verdikten sonra da renk seçimi ve eşyaları kararlaştırın. Böylece hem hiçbir detayı atlamaz hem de abartı görüntülerden kurtulursunuz. Sizin için büyüleyici çocuk odası örneklerini bir araya getirdik.

1. Lego teması
Çocukların oynamayı en sevdikleri oyuncakları olmalarıyla birlikte, legolar çocukların yaratıcılıklarını da büyük ölçüde geliştiriyor. Bu kadar faydalı bir oyuncak, dekorasyona dönüşünce de aşağıdaki gibi müthiş örnek ortaya çıkıyor.2. Puzzle
Legolar kadar puzzlelar da çocukların gelişiminde oldukça faydalı bir role sahip. Pratik düşünme ve problem çözme yeteneklerini geliştiren puzzle, dekorasyona uyarlanınca böyle görüntüler oluşturuyor.3. Futbol
Çocukların favori sporlarından biri olan futbol, barındırdığı bol yeşil renkle çocuk odalarının ferah ve renkli olmasını sağlıyor. Ayrıca oldukça şık sonuçlar da doğuruyor.


4. Prenses
Prenses olmak kız çocuklarının en büyük rüyasıdır. Bu yüzden çocuk odalarının prenseslere layık olmasını hak ederler. İşte en büyüleyici prenses odası temalarından biri;


5. Marvel
Çocuklar, Marvel süper kahramanlarına bayılıyor! Spiderman, Hulk, Thor gibi kahramanlarla dolu bir çocuk odası teması sevinçten akıllarını başlarından alabilir.


6. Doğa
Doğa ve orman temalı bir çocuk odası dekorasyonu, çocukların çevrelerine duyarlı yetişmelerini sağlar. Aynı zamanda kullanışlı ve rahat bir dekorasyon:


7. Uzay
Hem kız çocukları hem de erkek çocukları, uzaya ve astronotlara büyük ilgi duyarlar. Siz de evdeki küçük astronota layık bir oda dekorasyonu yapabilirsiniz.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.