/ / / İlaç Alerjisi
berringuvenc

İlaç Alerjisi

03.08.2016 |

Merhaba;

2008 doğumlu kızım da daha önce (2015 yılı yaz aylarında) geçirdiği enfeksiyonda Agumentin verilmişti fakat içtikten 2-3 dakika sonra kusma ve yaklaşık 1 saat içinde boynundan kasıklarına kadar kızarma ve kaşıntı oluştu, doktor antibiyotiğin yaptığını söyleyerek deloday şurup ve krem vermişti ve 48 saat içinde düzelmişti. Bu yıl yine bir boğaz enfeksiyonunda Zitromax antibiyotik verildi fakat yine aynı şekilde önce kusma ardından alerji oluştu. Dermatoloğa götürdüğümde antibiyotiğin yaptığını söylediler yine krem ve şurup verildi alerji geçsin diye. Fakat doktor penisilin alerjisi olabileceğini; iki şurubunda ortak maddesi penisilin olduğu için böyle bir alerji testi yaptırmam gerektiği söylendi. Bu testin en kolay ve net sonuç vereni olarak da kola sürülerek yapılan ilaç testi olduğunu belirtti. Bulunduğum şehir Antalya ve burda sadece Akdeniz Tıp Fakültesi yapıyormuş. Fakat önce kan testi yapıldı, ardından netlik çıkmadığı için bahsedilen deri testini yapmayıp zitromax provokasyon dedikleri doz yüklemesiyle yapılan bir test yapacaklarını belirttiler. İçime sinmiyor, ne yapmalıyım? Bu testi yaptıran var mı? Yada bu belirtiler hakkında bilgisi olan varmı? Yardımınız için teşekkürler.

nerc augmentin etken maddesi amoksisiklin zithromax ise azithromisin madde olarak ayni maddeolmasalarda grup olarak ayni gurup antibiotikler , o testleri yaptirmn bence faydali olur cunku insan hayati boyu antibiotik kullanma durumunda , alerjisi olan maddelerin tespitinin yapilip her doktor ziyaretinde belirtilmesi gerekir aksi takdirde cok daha ciddi sonuclar dogurabilir , alerji aninda vucudun soka ugramasi gibi , fakulte hastahanelerinde mutlaka alerji uzmanlari vardir , gonlunuz rahat olsun gecmis olsun ... Beğen Şikayet Et

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.