/ / / bağışıklık sistemi hakkında.
burcuataymn

bağışıklık sistemi hakkında.

29.09.2016 |

Merhaba ; 4 yaşında bir oğlum var geçtiğimiz ay zatüreden 10 gün kadar hastanede yattık . çok şükür şimdi iyi ama doktorumuz 3-4 ay dikkat etmemiz gerektiğini söyledi.Zatürede bağışıklık sistemi çok önemliymiş , acaba oğlumun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için  neler yapmalıyım? Tecrübeli annler sizler neler yaptınız?

ceylan.o Üç şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Yeterli uyku uyuması, meyve sebze yoğurt vs 'dan zengin bir diet uygulamanız (ve dolayısıyla abur cubur tüketmemesi) ve de hareketli bir çocuk olması, yani enerjisini doğru yerde kullanarak özellikle temiz havada egzersiz yapması. Bunların dışında bağışıklık sisteminin çok farklı şeylerden etkilendiğini düşünüyorum. Kısmen genetik, kısmen çevresel faktörlerden. Ellerini özellikle riskli yerlere maruz kaldıktan sonra yıkamak; çünkü bazı enfeksiyonlar da bağışıklığı aşağı çekiyor. Özellikle viral enfeksiyonlardan sonra alerjiler tetikleniyor, ciğerler savunmasız kalıyor. Beğen Şikayet Et

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.